İktisadi hayatın kavranması, günlük hayatta kullanılan iktisadi kavramların anlaşılması ve iktisadi karar süreçlerindeki rasyonelliğin öğrenilmesi, Milli Gelir, Para, Uluslararası İktisadi Faaliyetler, Büyüme, İktisadi Düşünce ve Sistemler hakkında genel bilgi sahibi olunması.

Bu dersin amacı, temel matematik konularını öğretmek ve DGS  seviyesinde öğrencilere bu konularla ilgili soruları çözme becerisi kazandırmaktır.

Son yıllarda giderek artan sosyal medya kullanımı, beraberinde bilgi güvenliği risklerini de ortaya çıkarıyor. İşte bu noktada, “Sosyal ağ sayfalarındaki kişisel bilgilerimiz ne kadar güvende?” sorusu ile karşılaşmaya başlıyoruz. 

İnternet dünyasının en önemli parçalarından biri haline gelen sosyal ağlar, tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Bilginin paylaşılması ve hızı saniyeler içerisinde gerçekleşiyor. Çayımızı yudumlarken keyfimizi, tatile gittiğimizde fotoğraflarımızı, doğum günlerimizi kutlarken doğum tarihimizi sosyal ağlar üzerinden herkese ilan ediyoruz.

Doğal olarak bu bilgiler, siber suçluların sosyal ağlara yönelmesini sağlıyor. Şifre avcılığı, spam mesajlar, zararlı yazılımlar, kredi kartı dolandırıcılığı, kontör dolandırıcılığı, kişisel bilgilerin çalınması ve çok daha fazla risk bizleri bekliyor.

Bu ders kapsamında da Bilgi Güvenliği nedir? Neden önemlidir? Özellikle sosyal medya platformlarını kullanırken güvenliğimizi nasıl artırırız? gibi sorulara cevap aranacaktır.


Bu derste DGS matematik konuları anlatılacaktır.